Doe een bod en steun vzw Onze Kinderen

Ter ondersteuning van vzw Onze Kinderen hebben wij de kans om enkele kunstwerken van West-Vlaamse kunstenaars te veilen voor het goede doel.

Doe een bod tot en met 22 mei en misschien hangt het kunstwerk binnenkort wel bij u aan de muur.

Marc Santens

De Vloedlijn (nr.817)

Acryl op canvas – Met kader licht bruin – 100 / 70 cm

    Bied op De vloedlijn

    Uw bod is bindend en kan niet herroepen worden.

    Marc Santens

    Onweerstaanbare Schoonheden (nr. 761)

    Acryl op canvas – 70 / 50 cm

      Bied op Onweerstaanbare Schoonheden nr. 761

      Marc Santens

      Passie voor de beweging (nr. 477)

      Acryl op canvas – 40/ 40 cm

        Passie voor de beweging nr 477

        Marc Santens

        Even uitblazen en genieten (nr. 617)

        Acryl op canvas – 100/ 80 cm

          Even uitblazen en genieten nr 617

          Marc Santens

          Verleiding nr 627

          Acryl op canvas – 80/ 80 cm

            Bied op Verleiding nr 627

            Marc Santens

            Pose 4

            Acryl op canvas – 40/ 40 cm

              Bied op Pose 4 nr 637

              Jan Stragier

              Colour in the City – Acryl op canvas – 93/ 73 cm

              Een stad kan je een verwelkomende, aangename indruk geven door gevels om te toveren tot echte blikvangers. Door de dialoog en samenwerking aan te gaan tussen kunstenaars, creatieve geesten, architecten en geëngageerde projectontwikkelaars kan je aldus van de binnenstad een kleurrijk dynamisch geheel maken. Kleur geeft expressie en variatie zodat we kunnen afstappen van de massa aan donkere, grauwe muurschilderingen waarop we ons dagelijks moeten blindstaren…

                Bied op Colour in the city

                Jan Stragier

                Step by step – Acryl op canvas – 93/ 73 cm

                De sobere geometrische opbouw van de trappen versterken het onheilspellend karakter van de ruimte. Ze gaan steeds hoger en hoger, zonder dat ze naar iets leiden. Trappen verdelen en bepalen met een ingewikkeld spel, recht en haaks, de volumes en de ruimtes tot verrassende perspectieven. Ze zijn een middel dat inspanning vergt een hoger of lager gelegen plaats te bereiken, een overgang naar een doel. Ook met de leeftijd van de gebruiker hebben ze een band: men vreest ze als kind, men bestormt ze als voortvarende jeugdige, men bestijgt ze bedachtzaam als gerijpte, men ondergaat of zelfs lijdt ze als persoon op leeftijd…

                  Bied op Step by step

                  Jan Stragier

                  Triangle – Acryl op canvas – 70/ 91 cm

                  Vormen en kleuren, ritmes en contrasten. We hoeven niet steeds zaken uit de reële wereld af te beelden. Zo kan de verbeelding van de mens eens zijn vrije gang gaan! Geometrische abstractie, de vormentaal van de architectuur… Wist u trouwens dat geometrie overal in de natuur voorkomt? Doe de test!

                  Symbolisch staat de driehoek voor individualiteit, onafhankelijkheid, solidariteit en kracht.

                    Bied op Triangle

                    Jan Stragier

                    Pablo- Acryl op canvas – 70/ 103 cm

                    Een geometrisch, kubistisch werk, volgens de moderne kunst van het begin van de 20ste eeuw, geïnspireerd door Pablo Picasso. In principe kan alles wat we zien herleid worden tot cilinders, kegels, kubussen en bolvormen waardoor de vaste vormen van de objecten worden gebroken. Geometrische figuren en meetkundige principes zijn bij de bouw altijd handige hulpmiddelen geweest. Geometrie is dan ook de tak van de wiskunde die zich bezighoudt met de meting, verhouding en eigenschappen van punten, lijnen, krommen, hoeken, vlakken en ruimtelijke figuren.

                    Dit is weliswaar geen echte Picasso, maar toch een fraai staaltje kunst

                      Bied op Pablo

                      Jan Stragier

                      Dreamy- Acryl op canvas – 80/ 98 cm

                      Het leven is nooit saai wanneer men zijn/haar kwaliteiten en talenten ten volle benut. Het helpt de mens om gedachten en gevoelens te uiten. De schilder kon hier voor zichzelf nieuwe inspiratie opdoen door even heel ‘dromerig’ dit werk te creëren. Eventjes ribbedebie van de werkelijkheid. Afwezig want ergens anders…

                        Bied op Dreamy

                        Jan Stragier

                        Chaos – Acryl op canvas – 66/ 76 cm

                        Dit werk is geïnspireerd door het oorspronkelijke begrip ‘chaos’ uit de oud-Griekse kosmologie. Het betekent de oeroude leegte van het universum voordat er afzonderlijke entiteiten bestonden. ‘Chaos’ is een ordeloze massa aan gebouwen waardoor een totale wanorde is ontstaan.

                          Bied op Chaos

                          Jan Stragier

                            Bied op werk van Jan Stragier

                            Chiepe

                            Psychedelisch – Acryl op doek  – 50 x 50 cm

                              Bied op Psychedelisch

                              Chiepe

                              Acryl op doek  – 80 x 80 cm

                                Bied op werk van Chiepe

                                Chiepe

                                Oranje – Acryl op doek  – 150 x 100 cm

                                  Bied op Oranje

                                  Davinia D.

                                  Random – Canvas – 29.5 x 23.7 cm

                                    Bied op Random

                                    Jolien

                                    Accha –

                                    Sanskriet voor ‘beer’, gemaakt a.h.v. Indische mandala’s –
                                    32.5 x 24 cm

                                      Bied op Accha

                                      Noel Veranneman

                                      De Zonnebaadsters

                                      Olieverf op doek – Kader met gestileerde zonnestralen –
                                      Gesigneerd op de achterkant

                                      Olieverfstudie van zonnebaadsters in verblindend licht uit de tijd van de monokini. Het werk is gebaseerd op een aantal schetsen, gemaakt in St.Tropez.

                                        Bied op De Zonnebaadsters

                                        Noel Veranneman

                                        Tov-kara

                                        Een eigentijdse interpretatie van verhalen uit de Bijbel: het aards paradijs, de zondeval,de ark van Noah. Tov-kara is Hebreeuws(bijbeltaal) en betekent: goed en kwaad.

                                        1.De drager

                                        Schilderijen worden meestal gemaakt op paneel of doek, een plat vlak.  Noël Veranneman koos voor een stuk boomstam van de krulwilg. Wanneer die droogt ontstaat er vanuit het midden een spleet, zodat je twee helften krijgt. Dit verschijnsel doet denken aan het dualisme, de talrijke tegenstellingen die voorkomen in onze leefwereld: man en vrouw, mooi en lelijk, goed en kwaad, enz…

                                        De  gespleten, drie-dimensionele drager is ideaal voor het vertellen over de schepping van Adam en Eva, de boom van de kennis van goed en kwaad, de zondeval, het eeuwig leven, de  reddende Ark van Noah en…onze strijd tegen virussen.

                                        1. Goed en kwaad

                                        De split is binnenin geschilderd in zwart en wit te begrijpen als goed en kwaad. Adam en Eva zijn er door gescheiden, want zij hebben gezondigd door te eten van de verboden boom: de boom van de kennis van goed en kwaad. Eva werd door de slang aangemoedigd van de  verboden vrucht te eten en de appel te delen met Adam. In onze tijd zou het eerder een App-boom zijn, want onze kennis van goed en kwaad halen we nu uit de computer, die zo bedrieglijk al onze vragen op kan lossen en schijnbaar alles weet. We geraken opgesloten in onszelf, verliezen de aandacht voor de anderen, zitten voortdurend op kleine schermpjes te kijken. We nemen ook zo graag een selfie: het toppunt van zelfingenomenheid en egoïsme. Zou dat de zondeval kunnen zijn? Adam kijkt beteuterd en teleurgesteld:

                                          Bied op Tov-kara

                                            Zowat alles wordt onderverdeeld in goed en kwaad. De mens spreekt van wilde en tamme dieren. Een narcis wordt hoger geacht als een paardenbloem, die als onkruid wordt beschouwd ondanks haar geneeskrachtige eigenschappen.

                                            Door de zondeval werd de mens verdreven uit het aards paradijs en verloor hij uitzicht op het eeuwig leven. Het Egyptische teken voor de onsterfelijkheid is nu vervangen door het symbool voor Facebook, waarin voortaan onze data een onuitwisbaar leven gaan leiden.

                                            God heeft de slechte mensen door een zondvloed omgebracht en de goede mensen en de dieren gered in de Ark van Noah.

                                            1. Noah wist niet dat er in zijn ark ook virussen en bacteriën meereisden. Er bestaan goede bacteriën (zoals darmbacteriën), maar helaas ook kwaadaardige exemplaren, zoals de pest, ebola, aids en…corona. Vandaar afbeeldingen op de achterzijde van het werk.

                                            4.De bovenkant laat zien hoe het witte licht (hier veelzeggend voorgesteld als Apple) gesplitst wordt in de hoofdkleuren. Men beweert dat als de mens sterft, hij opgaat in het licht. Het is hier bedekt met was( kaarsvet) om religiositeit te suggereren.

                                            Noel Veranneman

                                            Met de billen bloot – olieverf op doek

                                            Collage met foto’s en plastiek flessen met verborgen boodschappen. Gesigneerd: Noël 2018

                                            Een mens staat aan de Middellandse Zee. Normaal zou hij genieten van de blauwe méditerrannée. Maar allerlei donkere gedacht schieten door zijn hoofd. Hoeveel bootvluchtelingen zijn hier al verdronken in datzelfde water waar nu kinderen spelen? Of  dood aangespoeld op het strand waar mooie dames zonnebaden? Hij schaamt zich over wantoestanden en … staat met de billen bloot.

                                              Bied op Met de billen bloot

                                              Frans Berteloot

                                                Bied op werk van Frans Berteloot

                                                Pajère

                                                Snelheid

                                                  Bied op Snelheid